Proces

Przez najbliższe 2 tygodnie czeka Was bardzo dużo pracy, dlatego ważna jest dobra organizacja i współpraca, aby udało Wam się zdążyć na czas!

PRACA INDYWIDUALNA

Zapoznajcie się z linkami na stronie Źródła dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci i rozwiążcie quiz oraz napiszcie krótką pracę pisemną i oddajcie nauczycielowi w określonym terminie.

1) Obejrzyj filmiki:  


                                          
      Rozwiąż quiz: Quiz

  2) Napisz krótką pracę pisemną, w której wskażesz zagrożenia związane z tak zwaną cyberprzemocą, a konkretnie pokażesz konsekwencje wynikające z bezprawnego publikowania zdjęć i filmów oraz ich przerabiania. 
   Powinieneś również opisać, gdzie poszkodowana osoba może szukać pomocy (praca nie dłuższa niż strona A4).

  Poniżej znajdują się przydatne linki:  PRACA W GRUPACH 

  Podzielicie się sami na grupy 3-5-osobowe, w których będziecie wykonywać wyznaczone zadania. Pamiętajcie, że po podziale tworzycie zespół i musicie współpracować ze sobą i wzajemnie się wspierać.


  Źródło: http://strategicsense.ca/wp-content/uploads/2013/02/Team-700x350.jpg  Zadaniem każdej grupy po zapoznaniu się z linkami na stronie Źródła dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci będzie przygotowanie i zaprezentowanie na forum klasy następujących prac:

  1. Plakat, w którym twórcy uświadomią odbiorcom, że „zdjęcie, które wrzucają do internetu będzie żyło zawsze i za chwilę może być już wszędzie” (cytat z „Polityki” nr 14 (2952) 2.04-8.04.2014)
  2. Poradnik przeznaczony dla rówieśników dotyczący tego, gdzie szukać pomocy w razie, gdyby samemu stało się ofiarą niewłaściwego postępowania
  Czas realizacji projektu to 2 tygodnie. Pamiętajcie o poniższym harmonogramie, w którym umieszczone zostały terminy na poszczególne zadania. W razie potrzeby zwracajcie się do nauczyciela.

  POWODZENIA!!!


  CZAS WYKONANIA
  Rozwiązanie quizu
  12.05 - 16.05
  Oddanie pracy pisemnej
  12.05 - 16.05
  Wykonanie zadań w zespołach
  12.05 - 23.05
  Prezentacja Plakatu
  26.05
  Prezentacja Poradników
  26.05
  Cyberprzemoc

  Podsumowanie
  26.05

  26.05